Ті, хто читає Біблію, знають, що прихід Спасителя уже близько: пророцтва й ознаки про це говорять чітко. Повені, землетруси й глобальні катастрофи постійно нагадують про це. Ось і зараз, коли увесь світ тремтить від страху, щоб не вибухнув реактор на «Фукусімі-1», згадуємо про подію, яка відбулась 25 років тому і також є певною ознакою останніх часів.
Багато видатних учених минулого прагнули створити вічний двигун. Не уник цієї долі й великий Блез Паскаль. Він розглядав як прообраз вічного двигуна вантаж, що рухається по важкому обертовому маховику. Однак, на відміну від більшості інших проектів перпетуум-мобіле, розробка Паскаля знайшла застосування на практиці, щоправда, не так як сподівався автор: вимріяний ним вічний двигун став… рулеткою.
Про весняну пору у Святому Письмі сказано: «Бо оце проминула пора дощова, дощ ущух, перейшов собі він. Показались квітки на землі, пора соловейка настала, і голос горлиці в нашому краї лунає! Фіґа випустила свої ранні плоди, і розцвілі виноградини пахощі видали» (П. Пісень 2:11-13). Бог створив землю й усе, що на ній, досконалим. В Едемі не було нічого, що могло б затьмарити життя людини. Уся земля омивалася росою, і не було кліматичних змін. Бог поселив людину на прекрасній землі, щоб вона піклувалася про неї й панувала над усім, що створив Бог. Щодня життя приносило людині нові радісні почуття, які задовольняли її потреби. Квіти не в'януть, листя не блідне, а плоди на рослинах оновлюються й не псуються.
Моя мати була хрещена в церкві «Зібрання богів», батько був членом швецької Лютеранської церкви. Мене хрестили в Методистській церкві. Але сьогодні я служитель Церкви АСД. Трохи дивно, чи не так?
Так, але це не таке вже й незвичайне явище: 135 млн. людей в Америці належать до різних християнських конфесій, яких у 1977 р. нараховувалося 1275. Ніхто не знає їхньої кількості в наш час.
Чому ж існує така кількість церков, кожна з яких заявляє про своє наслідування вчення Христа, Котрий молився про єдність серед Його учнів? Як могло трапитися, що процес «єднання» перетворився на процес «множення»?
Фізичний стан людини ми можемо визначити за її зовнішністю - за тим, який вигляд мають її очі, волосся, шкіра, яка її постава і т. д. Про духовність людини говорять її вчинки. А ступінь моральної чистоти миттєво можна визначити за мовою
У житті бувають ситуації, коли наші зусилля, почуття, емоції та добрі слова виявляються недоречними. Уявіть, як дитина зустрічає батьків, коли вони повертаються з роботи додому. У цей момент вона сповнена любові й радості, готова віддати себе цілком. Але батьки проходять повз цю увагу із втомленим виглядом. Любов і радість дитини зараз недоречні. Не тому, що батьки не люблять свою дитину, а тому, що їхні думки, почуття, бажання не перетинаються з її почуттями. Батьки хочуть відпочити, поїсти, дійти до ліжка і т. д. Чи не відбувається те ж саме в наших відносинах з Богом, коли ми відсуваємо Божественну любов на другий план? Розглянемо це питання на прикладі біблійної історії.
Римом і підвладними йому народами керував жорстокий і самолюбний Нерон, чинячи криваві злочини. Люблячи до нестями поклоніння й лестощі усіх довкола, цей правитель був про себе високої думки, і вважав себе божеством і забажав, щоб йому поклонялися, як Богу. Він наказав убити свою матір, запідозривши її в державній зраді, занапастив свого брата Британіка й свого старого вихователя, мудреця Сенеку. Його божевілля не мало меж. То він уявляв себе великим артистом, то геніальним співаком і музикантом, то талановитим поетом. Він часто виступав, декламуючи власні вірші й співаючи під акомпанемент лютні. Або ж виїжджав як цирковий візник на арену Колізею й брав призи за їзду в загальному змаганні. Дикий натовп, зігнаний у театр за бажанням імператора, несамовито плескав йому. Підлесники вихваляли його таланти. Нерон тріумфував.
«А коли Він ішов, то побачив чоловіка, сліпого від народження. Його учні запитали Його, кажучи: Учителю, хто згрішив: він чи батьки його, що сліпим народився? Ісус відповів: Ні він не згрішив, ні його батьки, але щоб виявилися на ньому Божі діла... Сказавши це, Він плюнув на землю, зробив грязиво зі слини й помазав ним очі сліпому, і сказав йому: Піди вмийся в купальні Силоам! - Силоам у перекладі пішов, умився і прийшов зрячим» (Євангеліє від Івана 9).
Сімейні відносини не завжди бувають гладкими, рівними і стабільними, як би це не здавалося при першому погляді на сімейну пару з боку. У відносинах між подружжям іноді виникають проблеми, і подружжя повинні шукати шляхи вирішення цих проблем. Існує багато методів і різних підходів у вирішенні проблем взаємовідносин у шлюбі. Найчастіше подружжя не може знайти правильне рішення самостійно. Не завжди допомагають і поради. Сімейні стосунки є глибоко особистими і суб'єктивними, і те, що діє в одних людей, практично не підходить іншим. Якщо ви вирішили звернутися за допомогою до сторонньої людини, то краще, якщо ця людина буде вам добре знайома, викликатиме у вас довіру і повагу.
Нередко молодые родители, воспитывающие маленьких детей, не имеют того жизненного опыта, который необходим, чтобы установить в семье нормальные, здоровые отношения. У каждого ребенка — свой характер, свои желания и требования. А у родителей — полным-полно забот: работа, обслуживание членов семьи... На разбор мелких внутрисемейных конфликтов, как правило, не остается времени. Сама необходимость улаживать проблемы может вызывать у взрослых раздражение, которое, накапливаясь, нарушает внутреннее равновесие. Не в силах себя сдерживать, родители кричат на детей. В свою очередь, дети либо реагируют на крики взрослых плачем, либо замыкаются в себе. Многие дети капризничают, если их желания немедленно не выполняются, и повышают голос в разговоре с матерью или отцом... Знакомые картины, не правда ли?