Фізичний стан людини ми можемо визначити за її зовнішністю - за тим, який вигляд мають її очі, волосся, шкіра, яка її постава і т. д. Про духовність людини говорять її вчинки. А ступінь моральної чистоти миттєво можна визначити за мовою
Мова – це, з одного боку, яскрава, «парадна» складова особистості людини, яка свідчить про її виховання, освіту, смаки. З іншого боку, мова - це справжня інформаційна зброя, яка може завдати удару і духовному, і фізичному здоров'ю людини. Найсумніше, що часто люди за допомогою слів займаються саморуйнуванням, не підозрюючи про це.
Лікар-біолог Іван Борисович Бєлявський спробував з'ясувати, яким чином на людський організм впливають не якісь величезні блоки інформації, а окремі слова. Його 17-річні дослідження, до яких поступово приєдналася група колег, виявилися не просто успіхом, а справжнім відкриттям. Ученим вдалося з математичною точністю довести, що кожне слово має енергетичний заряд. І слова впливають на наші гени, або продовжуючи молодість і здоров'я, або наближаючи хвороби й ранню старість.
Різні слова «заряджені» по-різному, і, як у звичайній фізиці, зарядів може бути тільки два: або позитивний, або негативний. Отже, лихослів'я має знак «мінус». Уже в 90-ті роки згадана група вчених видала книгу, у якій наводиться багато прикладів, пов'язаних зі спостереженнями за конкретними людьми.
Обстеження протягом декількох років двох груп людей одного віку, з яких одна - лихослови, а друга - ті, хто обходиться без міцного слівця, показало, що в лихословів дуже швидко з'являються вікові зміни на клітинному рівні, а пізніше - і різноманітні захворювання. У другій групі картина протилежна. Наприклад, організм п'ятдесятирічної вчительки російської мови, незважаючи на її нервову роботу, виявився молодшим за її паспортний вік на 13-15 років!
Таким чином, ще раз було доведено, що в поганому слові криється величезна руйнівна сила. І якби людина могла бачити, який потужний негативний заряд, немов ударна хвиля від бомби після вибуху, поширюється в усі боки від поганого слова, вона б ніколи не промовила його.
Деякі вважають, що матюки - давня російська традиція. Насправді лихослів'я на Русі приблизно До середини XIX століття не тільки не було поширеним навіть у селі, але й дуже довго за нього карали! Ще за царів Михайла Федоровича й Олексія Михайловича на Русі людину, яка вилаялася, публічно били різками. А народна мудрість стверджувала й стверджує, що в родині лихослова немає миру, а сама схильність до лихослів'я завжди супроводжується й іншими пороками - починаючи з алкоголізму та закінчуючи різними формами побутової агресії. Доводити цю думку не потрібно - досить озирнутися довкола. Але подивімося, яке значення надає словам Біблія.
«На початку було Слово, і Слово було в Бога, і Слово було Бог» (Івана 1:1). Людина створена за образом Божим (див. Бут. 1:26) і теж володіє словом, без якого неможливе мислення. Апостол Павло пише християнам з міста Колоси: «Нині ж і ви відкиньте оте все: гнів, лють, злобу, богозневагу, безсоромні слова з ваших уст» (Колос. 3:8), тому що кожен, хто вживає погані слова, ображає не лише Бога, але й образ Божий у собі самому, піддаючи його руйнуванню на всіх рівнях - від фізичного здоров'я до духовного стану! Адже саме життя свідчить про те, що лихослів'я завжди стає початком шляху до ще більшого зла.