Азартні ігри займають усе важливіше місце в житті багатьох українців. З екранів телевізорів, сторінок газет, а часто й просто на вулиці нам пропонують «грати й вигравати». Шукачі примарного щастя випробовують свою удачу, але на одного щасливчика припадає тисячі тих, що програли. Хтось може сказати: азартні ігри — це ознака цивілізованого суспільства, із цього випливає, що до цивілізації ми підійшли, мабуть, не з того боку. Чи є гральний бізнес аморальним? Як повинні на це реагувати християни? Давайте проаналізуємо вплив азартних ігор на наше суспільство.
Якщо розуміти це питання духовно, то за словами Самого Христа усі виконавці волі Отця Небесного є Його братами: „Всі ви — брати" (Матв. 23:8). Але в багатьох місцях Євангелій говориться про „братів (та сестер) Господніх " в буквальному значенні цього слова. Якщо більш точно, то таких місць є десять: Матв. 12:46; 13:55; Марка 3:31; 6:3; Луки 8:19; Івана 2:12; 7:3,5; Дії 1:14; 1Кор. 9:5; Гал.1:19.
Коли Ісус пояснював учням суть Своєї місії в Єрусалимі, у Його словах звучали біль і сум. «Нині душа Моя стривожена. І що Я скажу?— запитував Господь, звертаючись до апостолів за кілька днів до розп'яття. — Отче, спаси Мене від цієї години! Але ж задля цього Я і прийшов — на цю годину» (Івана 12:27).
Часом наше життя схоже на зебру: смужка біла, смужка чорна. Довгоочікувані свята, зустрічі з друзями й інші радісні події... А потім будні, коли все раптом може різко змінитися, коли з'являється таке відчуття, що ти летиш у глибоку прірву: приходять духовне розчарування, фінансові труднощі, сімейні проблеми. І ти не знаєш, як закінчиться цей політ: депресією чи як у фільмі зі щасливим кінцем? Чому так відбувається? Чому графік нашого життєвого шляху не зображений у вигляді прямого вектора, спрямованого тільки вгору, без спадів?
Сердце христианина оно подобно часовому механизму, если открыть доступ ко греху, то он обязательно совьёт себе гнездо. И радость христианской жизни пропадёт и сменится печалью, апатией и холодной формальностью.
Депрессия является закономерным результатом современного стиля и образа жизни в мире, пропитанном грехом. Сегодня миллионы людей по всему миру страдают от разной степени депрессии. Американские социологи посчитали, что в момент, когда вы читаете эти строки, приблизительно 121 миллион людей планеты - взрослых и детей, мужчин и женщин, бедняков страдают от депрессии. Кроме того, имейте в виду, приведенные цифры приблизительны, поскольку большинство жертв депрессии не обращаются за помощью или же просто не осознают своей проблемы. Всемирная организация здравоохранения многие годы исследует влияние различных заболеваний на мировую экономику, и в настоящий момент депрессия занимает пятое место по величине наносимого ею ущерба, по прогнозам специалистов, к 2020 году она достигнет второго места.
Кожен християнин прагне Божих благословень, щасливого сімейного життя, святості в повсякденному житті та бажає відчути особливу присутність Бога, славу Господню, у своєму житті, яка би проявлялася в їхньому характері, у їхніх сім'ях та церквах. Ми всі бажаємо «з відкритим обличчям, мов у дзеркалі», дивлячись на славу Господню, змінюватися «в той самий образ від слави в славу, як від Господнього Духа» (2 Кор. 3.18). Біблія відкриває нам умови присутності Божої слави та показує нам, як ми можемо пережити подібний досвід у своєму житті.