uElite Design

          Ви увійшли як Гість | Група "Гости", Вітаю Вас Гість | RSS
           Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Нове життя [23]
Різне [268]
Проповідь [81]

Міні-чат
200

Наше опитування
Ваша пошукова система
Всього відповідей: 151

На допомогу адміну
Система Orphus

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » НОВЕ ЖИТТЯ З БІБЛІЄЮ » Проповідь

Що таке піст? Як правильно постити?

15 лютого, у православних християн розпочався 40-денний Великий піст. Триватиме він до Великодня, яке цього року припадає на 4 квітня. Цей піст є основним та найбільш суворим з чотирьох багатоденних постів. Традиція Великого посту пов'язана з євангельською історією про те, як Господь 40 днів молився та постився у пустелі. Крім того, ці сім тижнів утримання готують вірян до гідної зустрічі Великодня. Церква закликає віруючих протягом всього Великого посту не вживати в їжу м'ясо, молоко, яйця і рибу, в тому числі і у складі різних страв.

У дні посту, окрім суботи та неділі, Православна церква не здійснює повної Божественної літургії. Замість неї в середу і п'ятницю служиться Літургія першоосвячених дарів. До всіх церковних служб вводиться особлива молитва із земними уклонами.

Сьогодні я пропоную разом з вами дослідити, що ж таке піст, як Біблія описує піст, для чого він потрібен, яке його значення для християн.

В різних християнських церквах різне відношення до посту. Християнські пости можуть бути суворими (повне голодування), можуть бути з виключенням продуктів тваринного походження, тобто тільки рослинна їжа. А можуть дозволяти вживання риби та рибних продуктів. Деякі християни розглядають піст як абсолютне утримання від будь-якої їжі протягом 24 годин. Інші під час посту утримуються і від води. Деякі вважають, що від їжі варто утримуватися тільки у світлий час доби, у той час як треті постом називають відсутність сніданку, а обід поїдають як звичайно. Для інших же піст являє собою стриманість тільки від деяких певних видів їжі. Розрізняється також піст і за часом його дотримання. Є піст запропонований заздалегідь на певні дні чи події (наприклад Різдвяний та Великий піст). Інший піст може призначатися одноразово у зв'язку з певними обставинами (важлива поїздка, церковний захід та ін.), або може бути суто особистою справою, коли кожна людина особисто вирішує, постити їй чи ні.

Важливо зрозуміти, що піст – це не голодування, це не лікування дієтою. Він має набагато глибше значення і виходить за рамки питання вживання їжі. Якщо коротко охарактеризувати піст, то піст – це певний духовний стан людини, коли вона впокорює себе перед Богом, молиться, досліджує своє серце, читає Слово Боже, намагається зрозуміти волю Божу по відношенню до свого життя. Без цих моментів, піст як просте утримання від їжі втрачає всякий сенс. Якщо ви просто утримуєтесь від їжі, але не шукаєте спілкування з Богом, то ваш піст – це швидше оздоровче голодування, але не піст. Піст завжди під собою має духовне підґрунтя і без нього втрачає всяке значення.

Багато християн на протязі року святкують ті чи інші свята. Тобто основні свята та події в церковному календарі мають за мету нагадувати нам про життя та служіння Ісуса Христа. При цьому Великий піст нагадує нам про те, як сатана спокушав Христа в пустелі 40 днів.

А що це означає для сучасного християнина? Просто відмовитись від їжі тваринного походження? І все? А чи може історія про спокушення Христа закликає нас пережити певний духовний досвід, наблизитись до Христа, Який постить ради перемоги над гріхом в нашому житті, Який посвячує Своє життя ради нашого спасіння.

Дуже важливо щоб ми пам’ятали не тільки про дати, а й звертали нашу увагу на самі події, які описані в Біблії.

Що ж говорить Біблія про піст? - Для нас це найбільш важливе питання.

В Біблії є настанови щодо посту і я пропоную їх розглянути.

1) Євангеліє від Матвія, 6 розділ 16-18 вірші показують нам, що не потрібно постити ради людей та робити піст самоціллю; відноситись до посту як до часу особливого та радісного духовного переживання. Необхідно пам’ятати, що піст – це час особистого, духовного пошуку Бога.

2) Євангеліє від Марка, 9 розділ, 29 вірш. Тут розповідається історія про те, що учні не змогли вигнати демона з людини. Христос пояснює, що це можливо завдяки посту та молитви. Тут ми бачимо, що піст підсилює молитву, яка є інструментом проти духовних ворожих сил.

3) Книга Дії Святих Апостолів, 13 розділ, 2, 3 вірші показують нам, що питання вибору та призначення церковних служителів (священнослужителі, диякони, пресвітери, церковні вчителі та ін.) має супроводжуватись постом.

4) Перше послання Апостола Павла до Коринтян, 7 розділ, 5 вірш. Ми звикли думати, що піст передбачає утримання тільки від їжі. Але апостол рекомендує утримуватись під час посту від статевих відносин. На основі цього ми можемо зробити висновок, що під час посту важливо утримуватись від всього, що може нас відволікати від основної цілі – пошук волі Божої, молитва та дослідження Біблії.

А що може нас відволікати? Наприклад, важка робота, телевізор, комп’ютер, святкові заходи на роботі чи в родині, далекі поїздки. Тобто все, що може вкрасти нашу увагу, сконцентрувати на собі. Кожна людина самостійно визначає, що для неї може бути таким відволікаючим фактором. А тому підхід до посту має бути виключно індивідуальним.

5) Книга пророка Ісаї, 58 розділ. Це дуже цікаве місце, а тому розглянемо його детальніше.
- в 3-му та 4-му віршах пророк говорить, що в піст ми не повинні шукати своєї волі, тобто продовжувати жити старим життям наповненим гріхом та відступництвом від волі Божої. Період молитви та посту – це чудова можливість прийняти рішення жити інакше, так як цього хоче Бог;
- 5 вірш – піст це не просто голодування;
- 6 вірш – це покаяння, навернення до Бога усім своїм серцем, це прощення інших, це прощення ворогів, це палке бажання мати чисте серце;
- 7 вірш – в піст ми можемо допомагати іншим, це розкриття свого серця для інших. Чи знайдеться в наших серцях місце для інших людей?
- 9 вірш – Бог обіцяє почути молитву та благословити того, хто перед Ним впокорюється.

В різних християнських церквах своє відношення до посту. Як я говорив вище одні не вживають м’яса під час посту, інші тільки рибу, ще інші допускають ті чи інші продукти. Біблія не дає чітких вказівок щодо харчування під час посту. Це питання індивідуальне. Але Біблія чітко показує, що має бути метою посту. На першому місці стоїть духовний стан людини, її відношення до Бога, до Його Слова.

Так що ж таке піст?
Піст – це інструмент, який допомагає нам впокорювати своє тіло, свої бажання, свій егоїзм і налаштуватись на близьке та особисте спілкування з Богом. Нехай це буде нашою ціллю під час посту!

Категорія: Проповідь | Додав: shepetivka-sda (11.03.2010)
Переглядів: 8690 | Рейтинг: 5.0/8 |
Олег Буркацкий - Жизнь лишь в Тебе

Поддержка сайта
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статус
Четвер
25.04.2024
17:47

Логін:
Пароль:
[ Керування профілем ]

Пошук

7 випадкових








Церква живе надією

Приєднуйся

Джерело LightRay Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое. ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU Рейтинг@Mail.ru
Офіційний сайт ШЕПЕТІВКА-АСД © Jesus beside of you 2009-2014