uElite Design

          Ви увійшли як Гість | Група "Гости", Вітаю Вас Гість | RSS
           Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Нове життя [23]
Різне [268]
Проповідь [81]

Міні-чат
200

Наше опитування
Ви ходите в Церкву?
Всього відповідей: 222

На допомогу адміну
Система Orphus

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » НОВЕ ЖИТТЯ З БІБЛІЄЮ » Різне

Історія свята 8 березня

8 Березня, сучасне жіноче свято, день весни і краси, не завжди було таким романтичним. Ця дата мас давню історію. Вітати жінок саме 8 березня почали ще стародавні римляни. У цей день матрони — вільні заміжні жінки — отримували від своїх чоловіків подарунки та були оточені увагою і турботою. Крім того, 8 березня навіть рабині звільнялися від своїх обов'язків. Одягнені в найкращий одяг, із запашними вінками на голові, римлянки приходили в храм богині Вести — берегині домашнього вогнища.

Історію святкування Міжнародного жіночого дня часто пов'язують з іменем революціонерки Клари Цеткін. Саме вона на міжнародній конференції жінок у 1910 році в Копенгагені запропонувала щорічно відзначати 8 березня як день народження жіночого пролетаріату. Вибір Цеткін саме 8 березня як дати святкування Міжнародного жіночого дня має суперечливі пояснення. Згідно з офіційною, широко відомою версією, Жіночий день був присвячений подіям 1857 року, коли 8 березня швачки нью-йоркських фабрик пройшли маршем вулицями міста. Вони вимагали 10-годинний робочий день, світлі та сухі робочі приміщення, заробітну плату нарівні з чоловіками. У той час жінки працювали по 16 годин на добу, отримуючи за це копійки. Чоловікам після рішучих виступів вдалося домогтися введення 10-годинного робочого дня. На багатьох підприємствах у США створили профспілкові організації. Того історичного 8 березня у багатьох кварталах Нью-Йорка сотні жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи надання їм виборчого права.

Проте деякі історики називають іншу — релігійну — причину виникнення свята, згідно з якою Цеткін мала намір зв'язати історію жіночого соціалістичного руху з історією її народу — євреїв. А саме з тією сторінкою цієї історії, яка розповідає про Естер, дружину царя Ахашвероша. Цариця Естер, скориставшись своїм впливом на Ахашвероша, врятувала свій народ від знищення. Вона змусила царя, який не знав про її походження, пообіцяти, що він знищить усіх ворогів, які загрожують її народу.

Так Естер попередила заплановані «єврейські погроми». Вона спрямувала царський наказ проти самих персів, які бажали винищити юдеїв. На честь цього порятунку день 13 Адара (цей місяць єврейського календаря припадає на кінець лютого — початок березня) став святкуватися як свято Пурім. Дата святкування Пуріма в юдейському релігійному календарі є непостійною. Однак святкування Пуріма, яке в 1910 році припало на 8 березня, закріпилося-і прижилося.

У 1911 році Жіночий день вперше відзначався 19 березня в Австрії, Данії, Німеччині та Швейцарії. Тоді більше мільйона чоловіків і жінок взяли участь у маніфестаціях. Крім права обирати й обіймати керівні посади, жінки вимагали рівних виборчих прав із чоловіками. У Росії вперше Міжнародний жіночий день відзначався в 1913 році в Петербурзі. У проханні на ім'я начальника міста було сказано про організацію «...наукового ранку щодо жіночого питання». Влада дала дозвіл, і 2 березня 1913 року в приміщенні Калашниковської хлібної біржі на Полтавській вулиці зібралося півтори тисячі осіб. Порядок денний наукових читань включав такі питання: право голосу для жінок; державна охорона материнства; високі ціни на товари.

У наступному році в багатьох країнах Європи 8 березня жінки організували марші на знак протесту проти війни. У 1917 році жінки Росії вийшли на вулиці в останню неділю лютого з гаслами «Хліба і миру». Через 4 дні імператор Микола II зрікся престолу. Тимчасовий уряд гарантував жінкам виборче право. Цей історичний день випав на 23 лютого за юліанським календарем, який тоді використовувався в Росії, і на 8 березня за григоріанським календарем.

Міжнародний жіночий день 8 Березня з перших років Радянської влади став державним святом. З 1965 року цей день став вихідним. У цей день на урочистих заходах держава звітувала перед суспільством про реалізацію державної політики щодо ставлення до жінок. Поступово Міжнародний жіночий день у країні втрачав своє політичне забарвлення. У 1977 році Організація Об'єднаних Націй оголосила 8 березня Міжнародним жіночим днем. Слово «боротьба» зникло з назви свята, а 8 Березня стало святом жінок, весни і любові.

З того часу залишилася, напевно, лише дата і бажання хоча б раз на рік зробити щось приємне тим, які часто в круговороті буденності залишаються непоміченими: нашим матерям, нашим сестрам і просто жінкам — символу материнства, сімейного затишку й ніжності. Нехай не окремий день, а повага до чоловіків і жінок буде в основі ставлення одне до одного. Даруйте красиві квіти коханим, і не тільки 8 Березня, говоріть їм про любов щодня!
Сироткіна Світлана

Любов існує тоді, коли сильні ніжні почуття до іншої людини врівноважені розумом і глибокою повагою. Судження про людину повністю об’єктивні і раціональні.
(Рей Шорт, професор соціології університету Вісконсин).
Категорія: Різне | Додав: shepetivka-sda (08.03.2012)
Переглядів: 1020 | Рейтинг: 0.0/0 |
Олег Буркацкий - Жизнь лишь в Тебе

Поддержка сайта
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статус
Неділя
19.05.2024
16:07

Логін:
Пароль:
[ Керування профілем ]

Пошук

7 випадкових








Церква живе надією

Приєднуйся

Джерело LightRay Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое. ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU Рейтинг@Mail.ru
Офіційний сайт ШЕПЕТІВКА-АСД © Jesus beside of you 2009-2014