Ідею раннього шлюбу не слід охоче підтримувати. У такі важливі за своїми наслідками стосунки, як шлюбні, не варто вступати поспіхом, без відповідної підготовки, коли фізичні та розумові сили ще недостатньо розвинуті.
Юнаки і дівчата одружуються, але їхня любов ще не витримала випробування, у них ще не сформувалися зрілі судження та благородні, високі почуття. Вони дають шлюбну обітницю, керуючись лише юнацькими пристрастями.
Захоплення в дитячому віці часто закінчуються нещасливим шлюбом або ганебним розлу-ченням. Ранні шлюбні зв'язки, укладені переважно без згоди батьків, рідко бувають щасливими. Юнацькі захоплення слід стримувати, поки відповідний вік і життєвий досвід не зроблять їх благородними і сталими. Тим, кого не стримували в цьому питанні, загрожує небезпека безрадісного існування.
Молодь у юнацькому віці не здатна правильно визначити, чи можуть їхні однолітки бути для них супутниками життя. Після того як їхні міркування стануть більш зрілими, вони, усвідомивши, що зв'язані на все життя, зрозуміють, що навряд чи можуть зробити один одного щасливими. І замість того, щоб докласти всіх зусиль для зміцнення сім'ї, починаються взаємні звинувачення; розрив у їхніх стосунках стає дедалі відчутнішим, доки не призведе до байдужого і недбалого ставлення одне до одного. «Домашнє вогнище» перестає бути для них чимось священним. Атмосфера, яка панує в ньому, отруєна грубими словами й гіркими докорами.
Незрілі шлюби породжують чимало лиха, яке можна бачити в наш час. Ранній шлюб не сприяє зміцненню ані фізичних, ані розумових сил. У цьому питанні взагалі виявляється надто мало розсудливості. Молоді люди діють під впливом емоційних поривів. Цей крок, справляючи на них серйозний вплив на добро чи на зло, стає благословенням або прокляттям на все життя. І надто часто його роблять поспіхом, внаслідок емоційного пориву. Чимало людей не бажають прислухатися до порад і повчань з погляду християнської моралі.
Подружжя може не володіти земним багатством, але повинно шукати значно більшого благословення, дбаючи про своє здоров'я. Бажано, щоб у молодих не було великої різниці у віці. Нехтування цим правилом може завдати серйозної шкоди здоров'ю молодшого партнера. Діти від таких шлюбів часто бувають фізично і розумово слабкими. Вони не можуть отримати від уже не молодих батьків належної турботи і спілкування, які їм потрібні, а смерть часом залишає дітей без батька або матері саме тоді, коли вони найбільше потребують їхньої любові й керівництва.