uElite Design

          Ви увійшли як Гість | Група "Гости", Вітаю Вас Гість | RSS
           Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Fleш.k-a [121]
Як добавити на сайт, як завантажити [3]
Моя здорова сім'я [222]
Різне [17]
Книги [29]
Новини [25]
Сайти [1]
Сайти з якими ведеться співпраця, або ж є сайтами ЦАСД
НОВЕ ЖИТТЯ З БІБЛІЄЮ [372]
Поезія [39]
Мой Мир Музыки christian HOPE [337]
Відео [157]
AUDIO [20]

Міні-чат
200

Наше опитування
Чи читаєте Ви Біблію?
Всього відповідей: 127

На допомогу адміну
Система Orphus

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Моя здорова сім'я

Мистецтво спілкування з молоддю

Чи доводилося вам коли-небудь відчувати себе безпорадним у товаристві молоді? Чи не спадало вам на думку, що з молодшим поколінням абсолютно неможливо знайти спільну мову? Можливо, після зіткнення з проявами бунтарського духу, яким у наш час керується чимала кількість підлітків, вам хотілося в розпачі опустити руки?

Справді, засоби масової інформації сьогодні намагаються всіляко підкреслити цю різницю між поколіннями. Діючи таким чином, вони свідомо посилюють і без того, гостру в сучасному суспільстві проблему. Бабусь і дідусів раз у раз переконують у тому, що сучасні діти некеровані й майже не піддаються ніякому впливу з боку старших. Водночас підліткам усіма способами насаджується ідея про те, що їхні батьки та старші члени родини мислять застарілими категоріями й абсолютно відірвані від реальності, а тому нічого корисного порадити не можуть.

Якщо вам хоча б частково близька ця проблема, то одразу ж хочемо вас заспокоїти: усе не настільки безнадійно, як нас у тому намагаються переконати. Отож, зберіться із силами і будьте готові діяти, оскільки налагодити з молоддю дружні стосунки, засновані на почутті взаємної поваги і приязні, - цілком реальна ціль. Однак, щоб досягнути успіху в цій нелегкій справі, потрібно взяти до уваги кілька моментів.

Стереотипи
Поширені на сьогодні стереотипи щодо молоді насправді можна лише частково назвати об'єктивними. Сучасне суспільство справді усіма можливими засобами культивує у свідомості підлітків почуття неповаги, до того ж абсолютно до всього: історичного минулого, людей похилого віку, слабших і менш захищених верств населення, приватного майна інших людей і т. д. До того ж було б нерозумно заперечувати той факт, що чимала кількість підлітків справді схильна до ліні, вільного способу життя, безвідповідальності. Якби їм запропонували вибрати собі життєве кредо, то вислів накшталт: «Я такий, який є, любіть і розважайте мене» - найбільш влучно відповідав би дійсності.

Водночас сучасна молодь є неймовірно відвертою та прямолінійною. Підлітки готові привселюдно обговорювати свої сумніви та страхи, захоплення та мрії. Крім того, вони все ще залишаються дітьми - розгубленими, вразливими та у відчайдушних пошуках сенсу життя. Зростаючи в суспільстві, де «правда є поняттям відносним», з усіх боків оточені суперечливістю релігійних систем, кожна з яких намагається схилити їх на свій бік, сучасна молодь прагне, аби хтось допоміг їм розібратися з думками в цьому байдужому і нерідко вороже налаштованому середовищі. І цей хтось має бути з ними максимально чесним і безкорисливим у своєму бажанні допомогти.

Зростаючи в середовищі, яке розглядає кожну окрему особистість крізь призму краси і матеріального благополуччя, підлітки починають вважати, що вони є хоч якоюсь цінністю в цьому суспільстві лише за умови, що одягаються відповідно до певного зразка і спілкуються певним колом людей. Внаслідок цього вони нерідко стають самотніми, а тому - підозрілими і обростають цілою низкою комплексів. У такої молоді зовсім відсутнє почуття внутрішнього миру і спокою, для них життя - це постійна боротьба (передусім із самим собою).

Безумовна любов
Спілкуючись із молодими людьми, особливо важливо дати їм зрозуміти і відчути те, що ви їх любите, незважаючи ні на що. Сьогодні молодь нерідко упереджено ставиться до людей похилого віку. І не дивно, адже з екранів телевізорів вони раз у раз чують, що дорослі тільки й шукають слушної нагоди засудити їхню поведінку, стиль життя (музику, яку вони слухають, їхній одяг та зачіску), покритикувати їхні вчинки. Як не боляче нам це чути, але чимало підлітків вважають, що старші люди навіть не на-магаються їх зрозуміти.

«Багато хто з моїх однолітків прагне налагодити з батьками довірливі стосунки, однак зазвичай вони відчувають, що їх не розуміють і не люблять», - розповідає одна дівчинка.

Якщо ви прагнете потоваришувати із сучасними молодими людьми, то маєте першими зробити крок їм назустріч. Виявіть до них повагу і зацікавленість їхнім життям. Сприймайте їх серйозно і нама-гайтеся принаймні зрозуміти їхню точку зору, перш ніж відкинути її як недолугу. Я зовсім не переконую, що ви ніколи не повинні давати їм поради, ділитися особистим життєвим досвідом чи висловлювати докір, коли вони чинять гріх. Навпаки, сьогодні багато хто з молоді щиро прагне знайти серед старших людей мудрого наставника і друга, котрий міг би допомогти їм зорієнтуватися в багатогранному світі дорослого життя і дорослих рішень.

Одного разу Джон Максвел сказав: «Людям абсолютно байдуже, наскільки багато ви знаєте, доки вони не зрозуміють, наскільки вони не байдужі вам». Цей, без сумніву, мудрий вислів залишається актуальним і в наш час. Доки молодь не зрозуміє, що всі ваші поради спрямовані на те, аби допомогти їм, вони будуть ставитися до них скептично, боячись потрапити під ваш тотальний вплив.

Як тільки ви зумієте закласти в основу своїх стосунків з підлітками любов та взаємну повагу, починайте ненав'язливо ділитися з ними своїм життєвим досвідом. У другому розділі Послання до Тита апостол Павло радить старшим жінкам навчати молодших. Згаданий тут принцип наставництва також відображений у 18 розділі книги Дії апостолів, де йдеться про те, як Акила та Прискилла взяли Аполо- са під свою опіку, навчаючи його в Божій істині.

Діліться від щирого серия
Маючи за плечима досвід багаторічного ходіння з Богом, а також з висоти прожитих років, ви, безумовно, з усією переконливістю можете стверджувати, що вчитися на помилках інших краще, ніж самому набивати власні гулі. Зараз ви володієте достатнім запасом знань, аби допомогти молоді зробити в їхньому житті мудрий вибір. Якщо ви поділитеся з підлітками часточкою свого серця, не сумнівайтеся, вони обов'язково відчують це і належним чином оцінять ваше добре до них ставлення. Це дозволить вам привернути їх до себе, завдяки чому ви отримаєте змогу ділитися з ними своїми поглядами на життя. Зауважте, що форма, у якій ви це зробите, не має принципового значення. Чи будете ви давати їм конкретні настанови, чи ніби не навмисно розповісте про те, які рішення свого часу приймали особисто ви, коли потрапляли в такі обставини.

Дозволю собі ще раз підкреслити, що, доки молодь не зрозуміє, що метою ваших повчань є їхнє майбутнє благополуччя, вони скептично ставитимуться до всіх ваших порад. Ваші повчання будуть розцінені ними як спроба встановити тотальний контроль над їхнім життям.

Цілком імовірно, що багато хто з вас досі не розуміє, яким саме чином можна практично втілити в життя згадані вище принципи спілкування з молоддю. Дозвольте мені поділитися з вами кількома порадами, які зможуть допомогти вам визначитися в цьому питанні та врешті-решт налагодити дружні стосунки з підлітками, яких ви знаєте.

Насамперед потрібно визначитися з одним чи кількома підлітками, до яких найближчим часом буде прикута ваша увага та щирі молитви. Це можуть бути як ваші власні діти чи онуки, так і підлітки, котрі живуть з вами по сусідству, або ж молодь з вашої церковної громади. Не бійтеся заговорити з ними. Можливо, спочатку у вас виникнуть певні труднощі, але будьте певні, що більшість юнаків та дівчат високо оцінять ваші старання.

Запитайте в підлітків, які перебувають поруч із вами, як їхні справи, чим вони полюбляють займатися у вільний час, з ким товаришують. Поцікавтеся в студентів, які повернулися додому на час канікул, як складається їхнє життя. Бачачи вашу постійну зацікавленість у них, більшість підлітків почнуть ставитися до вас із теплотою і вдячністю. На цьому етапі ваших стосунків особливо важливо пам'ятати про те, що вміння слухати є невід'ємною складовою мистецтва спілкування. Виявляйте щиру зацікавленість поглядами своїх юних співрозмовників, водночас всіляко боріться з прагненням звертатися до них довгими та нудними повчаннями!

Залучіть свою творчу уяву
Налагодивши з молоддю спілкування, запропонуйте провести разом час. Сходіть з підлітками на природу, у суботу запросіть молодь до себе на обід. Навчіть дівчаток вирощувати квіти і пекти домашній хліб. Покажіть хлопцям-підліткам, як правильно полагодити водопровідний кран, навчіть їх основ обробки дерева. Візьміть на себе зобов'язання час від часу проводити урок суботньої школи в молодіжному класі. Як бачите, варіантів існує чимало. Кількість ідей при цьому обмежується лише рамками вашої фантазії.

Як тільки вам вдалося налагодити з підлітками дружні, довірливі стосунки, дозвольте їм взяти участь у вашому житті. Зверніться до юнака з проханням допомогти вам пофарбувати паркан, зібрати торішнє листя на вашій присадибній ділянці або розчистити від снігу стежку до вашого будинку. Якщо ви вже давно мрієте про те, щоб оволодіти навичками роботи з комп'ютером або навчитися користуватися мережею Інтернет, але і досі не наважилися докласти зусиль у цьому напрямку, ваше знайомство з молоддю стане чудовим приводом, аби нарешті на це зважитися. Таким чином, ви зможете отримати подвійну користь - набути корисних навичок, а також отримати нову тему для спілкування з підлітками. Не бійтеся вчитися чогось нового в молоді; зосереджуйтеся на їхніх сильних сторонах і заохочуйте надалі розвиватися в цьому напрямку.

У стосунках з молоддю намагайтеся закласти міцний фундамент для подальшого вивчення з ними Божого Слова. Досліджуйте Біблію разом з підлітками, у неформальній обстановці розповідайте їм про власні досвіди з Богом, а також повсякчас згадуйте молодих людей з якими ви спілкуєтеся, у своїх молитвах. У цьому є нагальна потреба, оскільки в наш час молодь постійно стикається з різноманітними спокусами.

Намагайтеся заохотити молодь до порядності, плекайте в їхніх серцях бажання служити іншим людям, бо завдяки цьому їхні характери уподібняться до характеру Христа. Понад усе бережіться того, аби ставитися до молоді упереджено. Це величезна помилка, якої сьогодні повсякчас припускається старше покоління, оскільки підлітки і так схильні вважати себе недооціненими і нікому не потрібними. Будьте готові до того, аби спокійно вислухати їхню думку щодо норм моралі, а також питань, пов'язаних з вірою.

Ви будете здивовані, коли зрозумієте, скільки всього нового можна дізнатися, спілкуючись із молоддю!

І, нарешті, будьте відвертими щодо ваших власних надій, прагнень, сумнівів - словом, будьте самими собою. Обговорюючи з підлітками свої переживання, ви таким чином зруйнуєте в їхній свідомості стереотип стосовно того, що люди старшого віку мислять обмежено, що їхні судження внаслідок цього дуже суб'єктивні.

Таким чином, служіння людям молодшого покоління пов'язане з певними труднощами, однак воно надає вам безмежну можливість для самореалізації. Повірте, ваші зусилля того варті! Знайшовши підлітків, які гостро потребують того, аби хтось зі старших людей зацікавився ними і виявив до них без-умовну любов, розкажіть їм про те, що Бог любить їх. Ваша безпосередня участь у долі цих молодих людей може справити значний вплив на вибір, який вони раз у раз робитимуть у майбутньому самостійному житті. Чи стануть вони на шлях егоїзму та самодогоджання, чи, як Христос, підуть шляхом самозреченого служіння заради потреб інших людей? Ваша щира зацікавленість у житті молоді не залишиться без взаємної уваги з їхнього боку.
Автор: Карен Кнадсон
Категорія: Моя здорова сім'я | Додав: shepetivka-sda (06.01.2014)
Переглядів: 819 | Рейтинг: 0.0/0 |
Олег Буркацкий - Жизнь лишь в Тебе

Поддержка сайта
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статус
Неділя
05.05.2024
12:47

Логін:
Пароль:
[ Керування профілем ]

Пошук

7 випадкових








Церква живе надією

Приєднуйся

Джерело LightRay Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое. ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU Рейтинг@Mail.ru
Офіційний сайт ШЕПЕТІВКА-АСД © Jesus beside of you 2009-2014