«Для всього свій час, і година своя кожній справі під небом: час родитись і час помирати, час садити і час виривати посаджене, час вбивати і час лікувати, час руйнувати і час будувати, час плакати й час реготати, час ридати і час танцювати...» (Екл. 3:1-4).
Чим старшими ми стаємо, тим складніше нам перебудовуватися і щось змінювати в собі. Незважаючи на це, саме зміни є невблаганними і постійними рушійними силами нашого життя. І загалом не важливо: відбуваються ці зміни за нашою волею чи з причини смерті, розлучень, проблем зі здоров'ям або фінансових труднощів. «Усе, що не робиться, - на краще», - каже відома приказка. Є люди, котрі, безумовно, можуть із цим посперечатися, і не без причин. Однак ми, як християни, трохи змінюємо її, беручи за основу біблійний текст, завдяки чому цей вислів набуває зовсім іншого змісту, котрий є життєвим кредо багатьох віруючих: «Знаємо, що тим, які люблять Бога, які покликані за Його передбаченням, все сприяє до добра» (Римл. 8:28).
Однак зміни завжди є ознакою закінчення чогось. У зрілому віці зміни, з якими ми можемо зіткнутися, передбачають: спостереження за тим, як наші улюблені батьки слабшають і їхня поведінка нагадує поведінку дітей; наша дитина може переїхати на навчання до іншого міста; ми можемо втратити чоловіка чи дружину; змінити місце проживання, а також відчути збої в роботі нашого організму, які з'являються з віком.
Існує ще один поширений вислів, у якому сказано: «Усе, що не вбиває нас, робить нас сильнішими». Справді, завдяки змінам ми набуваємо життєвого досвіду, котрий допоможе нам у майбутньому.
Практичні кроки, котрі допоможуть вам перебудуватися Вірте в себе. Коли ви віч-на-віч зіткнетеся з неминучими змінами, нагадайте собі про життєві кризи, які ви змогли успішно подолати. Вам може здаватися, що тепер у вас недостатньо сили для боротьби, але це помилка, ви з усім справитеся. Знайдіть у собі сили рухатися вперед.
Намагайтеся частіше бачитися з тими, хто може вас підтримати. Частіше бувайте в товаристві оптимістично налаштованих людей, які у вас вірять. А ось зустрічей з тими, хто здатний вселити у вас думки пригніченого характеру, варто по можливості уникати.
Приділяйте достатньо уваги своєму здоров'ю, раціонально чергуючи фізичні навантаження з відпочинком. Такий режим допоможе вам боротися зі стресом, ризик якого неминуче зростає в міру того, як ви стаєте старшими.
Моліться У молитві відкрийте свої переживання, біль і страхи Христу. Просіть про те, аби Бог послав вам сили забути все погане і з новими силами поглянути у світле майбутнє. Постійно читайте Слово Боже, оскільки саме в . ньому ви зможете знайти розраду і спокій. Розпочніть з книги Псалмів.
Приймаючи свій вік Урешті-решт ваш організм перебудується, і життя стане більш розміреним. Ви змиритеся з тим, що є. У період змін ви можете відчути себе цілком вибитими з колії, розгубленими, може здаватися, що ви ніколи не зможете змиритися зі змінами і знову почувати себе впевнено. Однак це помилка, з Божою допомогою ви все подолаєте. Як би там не було, поряд з тим, що зміни завжди поєднані з певним ризиком, вони також здатні відкрити нашим очам нові вершини, які ми зможемо підкорити, дати поштовх до того, щоб рухатися далі й вийти на абсолютно новий рівень у стосунках з членами наших сімей, друзями і, врешті-решт, з Богом. Дозвольте Небесному Отцеві підтримати вас і допомогти вам владнати всі складні ситуації, де вашої сили для їх вирішення недостатньо.