uElite Design

          Ви увійшли як Гість | Група "Гости", Вітаю Вас Гість | RSS
           Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Fleш.k-a [121]
Як добавити на сайт, як завантажити [3]
Моя здорова сім'я [222]
Різне [17]
Книги [29]
Новини [25]
Сайти [1]
Сайти з якими ведеться співпраця, або ж є сайтами ЦАСД
НОВЕ ЖИТТЯ З БІБЛІЄЮ [372]
Поезія [39]
Мой Мир Музыки christian HOPE [337]
Відео [157]
AUDIO [20]

Міні-чат
200

Наше опитування
Ваша пошукова система
Всього відповідей: 151

На допомогу адміну
Система Orphus

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Новини

13 травня – День матері

«Послухай, мій сину, напучення батька свого, і не відкидай науки матері своєї» (Прип.1:8).

Це відбувалося у великому місті. Вночі злодій заліз у будинок молодої вдови. Господарка і її маленький син спали. Їх розбудив шум, дитина заплакала і мати стала її заспокоювати:

– Не бійся, мій хлопчику, не плач! Нічого поганого не трапиться.
– Це розбійники прийшли? – запитав хлопчик.
– Ні, синочку, нікого немає. Спи спокійно, – сказала мати.

Злодій, що пройшов крізь вогонь і воду, почув її слова й затаївся в темному куті кімнати. Тоді жінка спокійним голосом спитала його:

– Чого вам потрібно? Що ви хочете?
– Жінко, не бійтеся, – тихо сказав злодій, – я не зроблю вам ніякої шкоди. Я хотів вас обікрасти, але коли почув, як ви заспокоюєте свого хлопчика, мені згадалася моя мама, рідний дім. Ваш голос дивно нагадує мені голос моєї матері. Тому я зараз піду. Вибачте!

І злодій вискочив на вулицю в те саме вікно, через яке заліз у будинок.

Пам'ять про добру матір зупинила не одну злу справу, тому, що голос матері – це голос Божественної любові.

Християнська мати є партнером Богу у вихованні дітей. Як рослина не може зростати без сонця, так і жінка не може бути справжньою матір’ю без Бога. Лише жінку Бог наділив здатністю виношувати дитину. В книзі пророка Ісаї 44:2 говориться про Бога і його працю: «Так говорить Господь, що тебе учинив і тебе сформував від утроби, і тобі помагає…». Хіба це не диво – Бог формує людину ще з утроби жінки?!

Далі, перше слово, яке вимовляє дитина: «мама». Як ласкаво й подібно воно звучить на усіх мовах: матер (латинь), мазер (англ.), мер (франц.), муттер (німецька), омма (кор.), ма (кит). Взагалі, вважається, що звук „ма” – найбільш зручний для вимовляння малюка.

Відомо, що саме матір несе чи не найбільшу відповідальність за виховання дітей, яких неможливо виховувати від випадку до випадку чи перекладати свою відповідальність на інших, тому що ніхто не може відноситись до дітей краще за батьків.

Чи задумувався хтось, скільки коштували б послуги матері, якщо скласти платню за всю працю, яку вона виконує протягом року? Ще у 2000 році газета «Вашингтон пост» провела подібне дослідження і повідомила, що за рік вона б отримала 508 700 американських доларів! Цю цифру одержано на основі підрахування середньої платні за види діяльності, якими найчастіше займаються американські матері. Але потрібно нагадати, що ці підрахунки проводились ще дванадцять років тому і в одній з найрозвиненіших країн світу. Там буквально все автоматизовано. А дивлячись, як важко багатьом матерям працювати у наших селах, можна стверджувати, що праця української матері за рік складала б близько 100 000 доларів. І це лише за послуги по вихованню дитини! А як вирахувати хвилювання, любов, недоспані ночі, жертовність…? Як вирахувати вчинок матері, яка віддає дитині усе найсмачніше, найкорисніше й найкалорійніше, а сама не встигає (можливо й не має чим) поснідати? Але бувало й таке.

Ось чому, з усього, що є на землі, материнство найбільш зрозуміло відображає взаємовідносини людини з Богом. Що стосується важливості обов’язків, то у царя, який сидить на престолі, вони не вищі, за непомітну жіночу працю. Мати – цариця свого дому, яка формує характер дітей і готує їх до життя вічного.

Сфера діяльності матері може бути скромною, але її вплив, в поєднанні з впливом батька, є настільки ж глибоким, як сама вічність. Крім Божої сили, сила матері на добро є найбільшою силою на землі.

Впливу матері немає кінця й меж, і якщо цей вплив є завжди впливом на добро, характери її дітей свідчитимуть про її високу моральність і гідність. Але в наш час небагато матерів усвідомлюють, що вплив мудрого виховання дітей дається взнаки і то з великою силою не тільки в цьому, сповненому мінливості житті, а й сягатиме у майбутнє, вічне життя. Формування характеру за небесним Зразком потребує великої, серйозної і наполегливої праці, але вона не даремна, тому що всяку цілеспрямовану працю задля спасіння душ нагороджує Сам Бог.

Кажуть, що кожна матір сподівається, що її донька буде щасливішою в шлюбі ніж вона, але жодна матір не вважає, що її син одружиться вдаліше за свого батька.

В наш час багато людей також вважають, що рано чи пізно люба дівчина стане практично точною копією своєї мами (стосується не стільки зовнішності, скільки характеру). Американські учені провели дослідження і вияснили, що так воно і є! причому процес «перепрофілювання» дочки буде відбуватись незалежно від того, проживають вони разом чи досягнувши повноліття дочка живе окремо від батьків.

У дослідженні прийняли участь тисяча дорослих представниць прекрасної половини, і по закінченні експерименту вияснилось, що в 32 роки жінки починають говорити словами і навіть цілими фразами своїх матерів; у них проявляються відповідні звички, манери поведінки й інтереси. Учені також заявили, що з цим процесом марно боротись. Для них це велике відкриття, але для християн це не новина, тому, що ще пророк Єзекіїль написав: «Яка мати така її донька!» (Єзек. 16:44).

Взагалі, Святе Письмо часто повертає нас до теми материнства. Наприклад, в першому посланні до Солунян 2:7 апостоли Павло, Силуан та Тимофій звертаються до церкви як апостоли Ісуса Христа і у своєму зверненні викладають принципи материнства: «Хоч могли ми потужними бути, як Христові апостоли, але ми серед вас були тихі, немов годувальниця та, яка доглядає дітей своїх». Наскільки важливо, щоб матері були ніжними і не кричали на своїх дітей.

Українська народна мудрість також наповнена чудовими настановами, які ґрунтуються на християнських принципах:

- Материна молитва і з дна моря витягає.
- У дитини заболить пальчик, а в матері серце.
- Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.
- Мати годує дітей, як земля людей.
- Хто матір забуває, того Бог карає.
- Всякій матері свої діточки милі.
- Рада б мати для дітей небо прихилити та зорями вкрити.
- На сонці тепло, а біля матері добре.
- За науку цілуй батька й матір у руку.
- Любо й ненці, як дитина в честі.
- У кого мати рідненька, у того сороча біленька й голівонька гладенька.
- Нема того краму, щоб купити маму.
- До людей по розум, а до мами – по серце.
- Материн гнів, як весняний сніг: рясно впаде, та скоро розтане.

В книзі о. Романа Андрія Кияка «Перлини християнської мудрості» розповідається, як одна мати, взявши з собою маленьку дитинку, вийшла в поле сушити сіно. Вона поклала немовля у холодок, а сама взялася до праці. Нараз мати почула якийсь шум. То з висоти летів стрімко до низу велетенський орел. Не встигла опам’ятатись, як хижак вхопив дитинку і відлетів. Бідна мати на якусь мить завмерла, але материнська любов не знає перешкод, якщо треба рятувати дитину. Орел піднявся на високу скелю (це було у швейцарських Альпах), а мати кинулася за ним. Вона падала і знову піднімалася, збила до крові руки і ноги, та все ж видряпалася на скелю.

Орел утікає мати з пораненою дитиною, будучи вже майже непритомною і з великими труднощами злізає вниз. Люди здалека спостерігали за мужньою матір’ю.

Через три дні вона померла. Минуло кілька років. Люди часто спостерігали на кладовищі сумну сцену: біля могили тієї благородної матері стояла на колінах заплакана дитина і говорила: «О, мамо, мамо! Яка ти була добра до мене! Чому мені не було дано тебе пізнати і любити? Але я люблю тебе тепер і буду завжди любити».

Ось приклад дітям, які не завжди шанують своїх батьків. А що скажуть про таку жертовну матір ті жінки, які вбивають власну дитину у своїй утробі? Дитину, яка не народилася на світ, а життя якій вже дав Сам Бог.

У приповістях Соломона у 23 розділі 22 тексті знаходимо слова про те, як ми повинні ставитися до наших батьків: «Слухай батька свого, він тебе породив, і не гордуй, як постаріла мати твоя». З плином часу наші матері старіють, але наша повага і любов до них тільки збільшуються. Адже усе своє життя вони робили все можливе, а інколи і неможливе, щоб зростити нас, обігріти своїм теплом і привити любов до Господа, щоб ми пізнали Його, а пізнавши, прославили своїм життям.

Маленька Іринка часто здивовано дивилась на руки своєї мами. Вони були зморщеними, покриті шрамами і в якихось темних плямах… Порівнюючи їх з білими й доглянутими руками інших жінок, Іринка відчувала іноді навіть неприємне відчуття. Щиро кажучи, – просто соромилась маминих рук.

Вона питала в мами, чому у неї такі некрасиві руки, але та відмовчувалась, відповідаючи яким-небудь жартом. Коли Іра підросла, мати одного разу розповіла їй: «Ти була зовсім маленькою. Одного вечора я поклала тебе спати у ліжечко, поцілувала й пішла в іншу кімнату, сподіваючись, що ти зараз заснеш. Незабаром я почула твій наляканий крик. Забігши у спальню, я побачила, що твоє ліжечко охопило полум’я… Виявилось, що ти тайкома взяла і сховала сірники, а потім, коли залишилась одна, стала бавитись ними. Я загасила полум’я і раділа, що ти не постраждала, а ось мої руки…».

Тепер вже доросла Ірина ніжно поцілувала знівечені материнські руки.

Так само було колись і з Ісусом, Чиї руки і ноги були прибиті до хреста, Чиє чоло було зранене шипами тернового вінця. Він пішов на ці муки, щоб викупити гріхи людства і врятувати його від загибелі.

Ох, недаремно Ісус Христос нагадав фарисеям: «Мойсей бо сказав: Поважай батька твого й матір твою; і: Хто налає батька або матір, нехай смертю вмре» (Марка 7:10).

Дуже багато сильних, вольових мужчин, помираючи, згадували про те, що для них було найдорожче. Вацлав Ніженський, Анатоль Франс, Гарібальді, Байрон в останню хвилину шепотіли: «Мама!»

А чи цінуємо й поважаємо ми свою матір, коли вона ще жива; чи готові залишити погану звичку і змінити своє життя, коли просить МАМА?

Відомий проповідник Джон Уеслі, згадуючи своє дитинство, завжди говорив про матір. У їхній сім’ї було дев’ятнадцять дітей, десять пізніше померло. Їхня мама була жінкою молитви, але жили усі в одній кімнаті. Тому, щоб помолитись, жінка просто накривала голову фартушком. Усі діти, від маленького до великого одразу затихали, бо розуміли, що зараз мама розмовляє з Богом.

Відомо, що найсильніша молитва, - це молитва матері. Для неї не існує перепон.

Кажуть, що один розгульний юнак, випадково почувши молитву матері, одразу змінив своє життя. Тієї ночі його матінка шепотіла:

Я дала тобі життя, та не можу прожити його замість тебе.

Я можу вчити тебе багато чого, та не в силах примусити тебе усе засвоїти.

Я можу вказати тобі правильний напрямок, та не можу обрати його замість тебе.

Я можу надати тобі повну свободу, але не зможу розплачуватися за неї замість тебе.

Я можу пояснити тобі, що добре, а що погано, та не можу приймати рішення за тебе.

Я можу купувати тобі красиві речі, але не можу забезпечити тебе внутрішньою красою.

Я можу віддати тобі свою любов, але не можу її прийняти за тебе.

Я можу вчити тебе ділитися, але не можу зробити тебе безкорисливим.

Я можу вчити тебе поваги, але не можу примусити тебе когось шанувати.

Я можу давати тобі поради стосовно друзів, але не мені їх обирати за тебе.

Я можу вчити тебе добра, але не можу примусити тебе проявляти його.

Я можу розповісти тобі про згубність гріха, але не можу нав’язувати тобі спасіння від нього.

Я можу говорити з тобою про шкідливість наркотиків, але не можу за тебе зробити вибір.

Я можу любити тебе як своє дитя, але не можу помістити тебе в сім’ю дітей Божих.

Я можу говорити з тобою, як слід жити, але не можу дати тобі життя вічного.

Але я знаю: те, що неможливе мені – можливо Богу.

І я прошу Ісуса про неможливе.


ЩИРА ПОДЯКА ВАМ, ДОРОГІ НАШІ МАМИ, ЗА ТЕ, ЩО ВИ ЛЮБИТЕ НАС!

Андрій Білик
Категорія: Новини | Додав: shepetivka-sda (12.05.2012)
Переглядів: 1783 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Олег Буркацкий - Жизнь лишь в Тебе

Поддержка сайта
Всього коментарів: 1
1 shepetivka-sda  
0
"У моей матери был всего один глаз. Я ненавидел ее. Потому что ее такое состояние заставляло меня испытывать стыд. Для того, чтобы зарабатывать кусок хлеба для семьи, она работала в школе поварихой. В один день, когда я учился в начальной школе, моя мать пришла ко мне, чтобы навестить меня. Пол ушел из под моих ног. Как она могла сделать это? Мне стало так стыдно. Я сделал вид, что я не вижу ее. Я посмотрел на нее с ненавистью и убежал оттуда. На следующий день мой друг одноклассник сказал мне: "Ээ, да твоя мать, оказывается, одноглазая". Я захотел провалиться сквозь землю. Я хотел, чтобы моя мать куда-нибудь пропала. Поэтому, в тот день, когда я встретился с нею, я ей сказал: "не лучше ли тебе умереть, чтобы не ставить меня в смешное положение?" Мать ничего не ответила мне. Я даже не подумал о том, что говорю, потому что я был очень злой. Меня не интересовали ее чувства. Я не хотел, чтобы она была дома. Я очень много работал и уехал в Сингапур на учебу.

Потом я женился. Купил свой дом. У меня появились собственные дети и я был доволен жизнью. В один день моя мать приехала ко мне. Столько лет она не видела меня и не знала своих внуков. Когда она подошла к двери, мои дети стали смеяться над ней. Как она могла приехать ко мне домой и напугать моих детей? Я заорал на нее "ВОН ОТСЮДА!" На это моя мать тихо ответила: "Прости меня. Кажется, я приехала не по тому адресу" и после этих слов скрылась с моих глаз.

Однажды ко мне пришло письмо из школы насчет собрания выпускников школы. Я сказал жене в качестве предлога, что я еду в деловую поездку. После встречи выпускников я лишь ради любопыства поехал в свой старый дом. Соседи сказали, что моя мать умерла. Я совершенно не опечалился. Мне дали письмо, которое мать оставила для меня:

"Мой самый любимый сыночек, я всегда думала о тебе. Я очень сожалею, что приехала в Сингапур и напугала твоих детей. Я очень обрадовалась, когда услышала, что ты приедешь на встречу выпускников. Но я не знала, смогу ли я встать с постели, чтобы увидеть тебя. Я очень сожалею, что тебе, когда рос, было постоянно стыдно из-за меня. Знаешь, мое дитя, когда ты был маленьким, с тобой произошел несчастный случай и ты потерял свой глаз Я не могла вынести, как твоя мать, что ты вырастешь одноглазым, Поэтому я отдала тебе свой глаз. И сейчас я так горжусь тобой, думая, что ты вместо меня видишь этим глазом. Со всей своей любовью твоя мама"..."

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статус
П`ятниця
29.03.2024
00:08

Логін:
Пароль:
[ Керування профілем ]

Пошук

7 випадкових








Церква живе надією

Приєднуйся

Джерело LightRay Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое. ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU Рейтинг@Mail.ru
Офіційний сайт ШЕПЕТІВКА-АСД © Jesus beside of you 2009-2014