uElite Design

          Ви увійшли як Гість | Група "Гости", Вітаю Вас Гість | RSS
           Головна | Каталог статей | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Fleш.k-a [121]
Як добавити на сайт, як завантажити [3]
Моя здорова сім'я [222]
Різне [17]
Книги [29]
Новини [25]
Сайти [1]
Сайти з якими ведеться співпраця, або ж є сайтами ЦАСД
НОВЕ ЖИТТЯ З БІБЛІЄЮ [372]
Поезія [39]
Мой Мир Музыки christian HOPE [337]
Відео [157]
AUDIO [20]

Міні-чат
200

Наше опитування
Чи подобається Вам наш новий дизайн?
Всього відповідей: 88

На допомогу адміну
Система Orphus

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Моя здорова сім'я

8 принципів здорового способу життя

1. Вода. Наш організм на 70% складається з води. Кожному із нас необхідно 6 -8 склянок води в день в залежності від пори року, від виду діяльності, фізичного стану. Найкраще пити воду між прийомами їжі або за 20-30хвилин до їди, але тільки не під час їди.

2. Фізичні вправи. М’язи від бездіяльності слабнуть. Починайте з легкої зарядки, наприклад з швидкої ходьби протягом 20 хвилин вранці.
В міру накопичення сили в м’язах і розвитку виносливості, збільшуйте час, відведений для зарядки, і навантаження на м’язи. Непоспішна прогулянка не являється фізичними вправами.

3. Свіже повітря. Ви дихаєте глибоко? Людина не повністю використовує можливість своїх легенів при звичайному диханні. Для того, щоб збільшити дихальну можливість легень, дихайте глибоко носом 2-3 рази підряд декілька разів на день.Найкраще це робити на відкритому повітрі або хоч би біля відкритого вікна в квартирі.

4. Відпочинок. Потреба у відпочинку дуже часто ігнорується. Тривалість відпочинку залежить від віку, конституції організму і виду діяльності. Справжній відпочинок – це не просто можливість розтягнутися на ліжку, це відпочинок свідомості і мислення в той час, коли організм відпочиває від фізичного навантаження. Сон 7-8 годин на добу.

5. Сонячне проміння. Життя не можливе без сонячного проміння. Взимку на сонці найкраще перебувати в середині дня, а влітку – вранці або ближче до вечора, уникаючи полудневої спеки. Сонячні промені вбивають бактерії, сприяють утворенню вітаміну Д.

6.Стримання. Якщо говорити коротко, стримання – це сідома відмова від того, що шкідливо і використання в міру того , що корисно.

7. Харчування. Ми є тим, що ми їмо! Широке різномаїття фруктів і овочів, круп»яних і мучних виробів грубого помолу, квасолі, горіхів, насіння – ось що дає здоровий і красивий стіл. Не їжте між основними прийомами їжі; їжте в один і той самий час. Хай сніданок стане основним, а вечеря - найлегшою.Скоротіть вживання жирів, делікатесів, солі і цукру.

8. Віра в животворну силу Бога. Господь Бог дуже хоче, щоби ми раділи всьому найкращому. Наш організм не створений для того, щоб нести шкідливих для нього звичок і негативних емоцій. Але у Бога є вихід для всякої руйнівної сили, яка стоїть між нами.А цей вихід- в Ньому Самому.


ФУНКЦІЇ ВОДИ:

1. Вода – чудовий розчинник для багатьох речовин. В цьому ми переконуємося, коли кладемо цукор в чай. Розчиняючи токсини та різноманітні шлаки, вода сприяє їх виведенню з органіму. Клітини, котрі безперервно отруюються токсинами, «просять води», подібно тому, як засихаюча рослина просить дощу.

2. Вода – головний регулятор температури тіла. При цьому її роль подібна до ролі води в радіаторі автомобіля.

3. Вода, крім того, виконує функцію мастильного матеріалу. Вона оберігає тканини від зношування. Ви не зігнете лікоть чи коліно без змазки. Кожний м’яз, кожний орган, кожна система працює в рідкому середовищі.

4. Вода являється дуже важливим компонентом крові, слизі ,травних соків. Вона знаходиться навіть в кістках (20%). М»язи складаються з води майже на 75%, мозок з його міліардами клітин – на 70-85%. Тому, якщо хтось обвинить вас в тому, що «у вас вода в мізках», подякуйте йому за комплімент. Щоб ясно мислити і добре працювати, мозку необхідно дуже багато води, інакше ви будете дратівливими та вразливими.

Скільки води в день потребує людина? По крайній мірі, стільки, щоб покрити втрати. Давайте прослідкуємо, скільки води отримує ваш організм і скільки її витрачається в процесі життя.

Підраховано,що за 75 років життя людина випиває коло 75700 літрів води. Нирки з їх надзвичайною здатністю фільтування очищують 175 літрів води щоденно (800 склянок). Однак за день організм втрачає всього лиш 2-3 літри води:

з потом, з повітрям, що видихається, с сечею, зі стільцем.

Ці втрати необхідно поповняти! І чи тільки за рахунок води, що надходить з їжею? Ні. Для повного відновлення втрати води людині необходіно пити воду.

Як ви вважаєте, чи можливо вимити брудні тарілки в 1склянці води? Але ми змушуємо свій організм здійснювати подібне, коли п»ємо води менше, ніж витрачаємо. Кожний день потрібно випивати від 1,50 до 2 літрів води, тобто 6-8 склянок.

Більше води необхідно:
в спекотну погоду, при виконанні важкої роботи, при високій температурі тіла, при проносі,
при кровотечі - все це може привести до обезводнення организму.

Десятки років герої всього світу штурмували скалисті схили найбільшої вершини – гори Еверест. Багато загинуло, пробуючи підкорити цю неприступну кам»яну фортецю. Нарешті, в 1953 році надійшло сенсаційне повідомлення про те, что Едмон Хіларі і Тенуг Норгей встановили прапор на «даху світу».
Як їм це вдалося? При уважному вивченні лікарі встановили, що вся суть була у вживанні звичайної води. Члени експедицій, зазнавших неудачу, випивали всього по 2 склянки води в день, і це призводило до обезводжування. Хіларі та Норгей випивали по 12 склянок.

Вам, можливо, і не потрібно підніматися на високі гори, але якщо навіть скромних розмірів гірка здається нездоланною, так само, як 3-й чи 5-й поверхи, цілком ймовірно, що це результат нестачі води в вашому організмі. Пам’ятайте, 8-10 склянок – денна норма вживання води.

Коли найкраще пити воду?
Всі дієтологи не рекомендують пити рідину під час їжі, так як вона розбавляє травні соки, уповільнює та порушує травлення. В такому разі краще пити: за 20 хвилин до їди, або через 1,5 – 2 години після їди.
Щойно ви встали з ліжка вранці, випивайте 2 склянки. При цьому пам’ятайте, що тепла вода всмоктується швидше і стимулює роботу кишківника.
Отже:
2 склянки до сніданку; 2 склянки між сніданком та обідом; 2 склянки в другій половині дня.

Уникайте надто гарячої чи надто холоднї води, щоб ваш шлунок не витрачавав додаткову енергію, доводячи її температуру до оптимальної температури організму.
Встановіть режим прийому води. Вранці наповнюйте дволітровую банку водою і пийте з неї увесь день. Не турбуйтеся про те,що таким чином ви зможете передчасно «зносити» свої нирки.
Навпаки, вода дозволить їм функціонувати більше ефективно.
Увага! Не випивайте за раз велику кількість води, якщо організм до цього не звик!

Це перевантаження для серця!

Поступово привчайте його до великого «припливу води».Якщо в організмі не достатньо води – він протестує. Які сигнали свідчать про це? Сигнали організму, що попереджують про недостатнє надходження води:

Запори.
Що роблять люди, котрі страждають запорами? Вони використовують проносніі засоби і клізми. Проносні змушують інші системи повертати частину дефіцитної води кишківнику. Але це не вирішення проблеми. Людям, которі вранці випивають 2 склянки теплоої води, немає потреби витрачати гроші на проносне.

Колір і запах сечі.
Темно-жовта сеча, що має різкий запах, - ознака нестачі води в організмі. З часом такий стан справ може призвести до утворення каменів в нирках, інфекцій сечовидільних шляхів, хворобам сечового міхура. Наявність світло- жовтої, прозорої, без запаху сечі вказує на достатнє вживання води.

Сухість в роті.
Вона виникає у зв’язку із зниженням активності слюнних залоз, котрим не вистачає води.

Втомлюваність чи нечітке мислення.
Без достатньої кількості води не може функціонувати жодна клітина, а особливо клітина мозку. Втома может бути викликана «забрудненням» крові, тобто тим, що в крові міститься велика кількість «шлаків», которі не можуть бути видалені без достатнього об’єму води.

Спрага не являється надійною ознакою нестачі води.

Відчуття спраги може бути пов’язане і з звичкою пити. Тому цю звичку потрібно розвивати, як і всі інші корисні звички. З віком відчуття спраги у людей притуплюється і понижується ефективність роботи нирок по утриманню води в організмі. Люди похилого віку можуть виглядати рихлими, недоумкуватими лиш з тієї причини, що їхньому мозку для нормального функціонування не вистачає води.

Суха, обвітрена, бліда шкіра, «обкладений» язик, густа слюна, головокружіння, шум в вухах – все це прояви, що сигналізують про внутрішнє отруєння організму, причина якого – нестача води.

У людей похилого віку з гострою нестачею води ці ознаки ще більш видимі: зморшки на обличчі, повністю «обвітрене» тіло, бліда, майже прозора шкіра, низька опірність організму при застудах – все це наслідки «засушування» організму.

Так, вода допомагає боротися з інфекцією. Ви пам’ятаєте рекомендацію лікаря: «Пийте більше рідини», коли ви хворіли грипом чи ангіною? Вода дійсно допомагає знизити температуру, інтоксикацію, нормалізувати порушений обмін речовин.

Вода регулює вагу. Якщо ви хочете схуднути, то крім дієти і вправ пийте щоденно по 12 склянок холодної води. Повній людині додатково необхідно 1 склянку води на 10 кг зайвої ваги.

Отже, я повертаю водопровідний кран, наповнюю склянку водою, підношу її до рота. Стоп!

В чому небезпека пиття сирої води з-під крану? Потримайте на світлі склянку з водою і переконайтесь , що там нічого не плаває і не звивається. Але якщо ви не впевнені в безпеці питної воді, то розумніше буде очистити її за допомогою фільтру або кип’ятінням. Кип’ятіння води протягом 10-15 хвилин убиває майже всі мікроби, але не усуває хімічного забруднення. Небезпеку отруїтися свинцем можна звести до мінімуму, якщо перед тим , як пити , відкрити кран і спустити воду протягом 5 хвилин.

Мимоволі пригадується похвальна ода воді, виголошена Антуаном де Сент-Екзюпері: «Вода! В тобі немає ні смаку , ні кольору, ні запаху! Тебе не можливо описати! Тобою насолоджуються , не знаючи, що ти таке. Не можна сказати що ти необхідна для життя, ти – само життя!».

Не винайдений ще напій, який міг би замінити за своїми властивостями звичайну воду. Але люди відвертаються від Божого дару, віддаючи перевагу чаєві, каві, какао або фруктовим напиткам. Діти від 7 до 12 років називають шипучі напої «найулюбленішими ласощами». Збільшення кількості людей, що вживають шипучі напої викликає серйозні занепокоєння.

Напої, в яких міститься цукру від 10 до 15 % важко оцінити як ласощі. Ці 120 калорій , що містяться у них, фактично позбавлені поживних речовин. Така кількість калорій становить 10-15% добової норми калорій для дітей та жінок. Додаткові калорії сприяють збільшенню жирових відкладень. Крім того, солодкий напиток підвищує рівень цукру в крові, сповільнює травлення. Одночасно, щоб нормалізувати рівень цукру в крові, організм викидає в кров додаткову кількість інсуліну, появляється слабкість, тремтіння, пітливість, втома і почуття голоду.

Хімічні сполуки, що містяться в напоях - смакові добавки, барвники,консерванти, здатні подразнювати слизову оболонку шлунка і печінки,так що ниркам доводиться їх нейтралізовувати і виводити з організму.

Діти, що часто вживають підсолоджені напої ( якщо навіть це 100% фруктовий сік) ризикують отримати карієс зубів. Особливо шкідливо вживати такі напої між прийомами їжі. Часто ці «замінники» води містять вуглекислий газ і добавляють в дієту незбалансовану кількість мінерального фосфору. Це приводить до вимивання із організму кальцію, від чого кістки поступово стають крихкими і ламаються.

Людський організм влаштований так, що чиста проста вода не потребує травленя! А солодкі напої (сік, компот, молоко) шлунок перетравлює так само як їжу. Ніщо не втамовує спрагу так, як вода. Чай з льодом, содова вода, «кока-кола» і т.п. в порівнянні з водою – лиш жалюгідні сурогати.

Саме вода забезпечує організм можливістю здійснювати хімічні реакції процесів життєдіяльності. Це ідеальний напій, створений самим Богом для втамування спраги.

Влаштуйте ниркам свято - випийте чистої води!



КОРИСТЬ ВІД ФІЗИЧНИХ ВПРАВ

Усім відомо,що фізична активність корисна для організму. Але далеко не всі розуміють, наскільки це важливо для нашого здоров’я. Якби ви знали, чому необхідно виконувати різні вправи добровільно, а не за рекомендаціями лікаря, то ваше бажання їх виконувати значно б виросло. Давайте спробуємо саме це усвідомити.Серце людини –відносно невеликий орган, за розмірами він трохи більший за кулак, а важить трошки більше 300 г. Основу стінок серця складає м’язева тканина – міокард. Це – найсильніший м’яз, так як завдання серця – перекачування крові, в процесі якого збагачена киснем артеріальна кров надходить до всіх органів і тканин тіла. З органів і тканин насичена вуглекислотою венозна кров прямує назад у серце, далі в легені, де вона знову насичується киснем і повертається в серце. Серце часто називають помпою. Вдень і вночі, тиждень за тижнем, рік за роком серце безперервно перепомповує кров. В середньому, за добу серце перепомповує до 10 т крові, а за рік – 3650 т.

Ваші м’язи – це друге серце. Займаючись фізичними вправами і зміцнюючи свої м’язи, ви тим самим допомагаєте крові рухатися до серця. Хороші м’язи сприяють хорошій циркуляції крові, слабкі м’язи перешкоджають хорошій циркуляції, примушуючи серце працювати більше, але даючи при цьому менше користі. Наш пульс багато що може розповісти про роботу нашого серця. Для його вимірювання поверніть ліву руку долонею вверх. Прикладіть до зап’ястя зігнуті вказівний та середній пальці правої руки, і ви відчуєте, як в заглибленні, що знаходиться майже на межі зап’ястя, пульсує променева артерія. Ми підрахуємо удари за 15секунд, а потім помножимо отримане число на 4. У кого з вас частота пульсу більше 90?, від 80 до 90?, від 70 до 80?, від 60 до 70?, менше 60? Ви знаєте, що, чим менша частота пульсу, тим краще? Фізичні вправи приводять саме до таких результатів.

Вплив вправ на кровообіг.

Регулярно займаючись фізичними вправами, ви зміцните серце. Артерії, що постачають кров м’язу серця, збільшаться в діаметрі, ліквідувавши тим самим ризик сердечного нападу. Зросте живлення сердечного м’язу і постачання його киснем. Нормалізується артеріальний тиск: високий понизиться, а низький підвищиться. Серце , котре билось 80 разів у хвилину, тепер робитиме 60 ударів. При більш рідкому ритмі сердечних скорочень росте тривалість періодів розслаблення серця, що звичайно,покращує кровопостачання сердечного м’язу. При рідкому ритмі серце працює більш економно і продуктивно,зростає об’єм крові, що виштовхується з серця при одному скороченні. Таке серце економить 28000 ударів за день, або 1 млн. в рік. Ваше серце тепер зможе працювати більш довший термін, і ви будете насолоджуватись значно довшою тривалістю життя.

Психологічний вплив вправ.

Фізичні навантаження зменшують негативну дію на організм стресу – тому вони є одним з найкращих засобів для зняття нервово-емоційної напруги. Також під час фізичних навантажень утворюються в організмі антидепресивні гормони під назвою ендорфіни. Вони надають людині бадьорості, оптимізму, хорошого настрою, зміцнюють імунну систему. Фізичні вправи нормалізують роботу усієї нервової системи, сприяють розвитку розумових здібностей, підвищують витривалість і віддаляють поріг втоми, підвищують опірність організму хворобам, покращують сон, зменшують надлишкову вагу тіла. Це хороша профілактика таких захворювань як запор, геморой, варикозне розширення вен, остеохондроз.

Досліджуючи залежність захворюваності і смертності людей від їх фізичного стану, медики зауважили:
- У людей зі поганим фізичним станом найвищий рівень смертності.
- З поганим фізичним станом смертність жінок нижча ніж чоловіків, так як в любому випадку у них вища фізична активність (очевидно за рахунок виконання певних домашніх обов’язків – прання, прибирання, прасування).
- Захворівають і помирають від серцево-судинних захворювань в 9 разів менше жінок і у 8 разів менше мужчин , котрі були фізично активними.
- Щодо ризику виникнення раку молочної залози, то в жінок, що ведуть малоактивний, сидячий спосіб життя він вдвічі більший ніж у жінок-спортсменок.

Напевно, тепер кожний погодиться з тим, що варто декілька хвилин нашого часу вкласти у власне здоров’я. Але, нажаль, ми завжди знаходимо причину, щоб ухилитись від фізичного навантаження. «Немає часу» - ось найрозповсюдженіше виправдовування. Якщо комусь і не вистачає часу, то це, напевно, президенту. Колись президентом США був Гаррі Трумен. Не дивлячись на його зайнятість, фізичні вправи він поставив на перше місце у списку своїх пріоритетів. Майже кожен день , де б він не знаходився, він займався фізкультурою. Трумен прожив довге і повноцінне життя – приблизно на 20 років більше середнього американця. Саме щоденна ранкова півгодинна прогулянка додала багато років до його життя.

Прийміть рішення, незалежно від рівня вашої зайнятості, виділити в розпорядку дня спеціальний час для фізичних вправ. Зрозумійте, що фіззарядка необхідна так само як і їда чи сон.

Почніть з малого і поступово втягуйтеся у програму фізичних вправ. Віднесіться до них як до розваги. Не займайтесь вправами просто і з примусу, тому, що ви повинні це робити. Робіть це тому, що ви любите життя. І коли ви відчуєте користь, ви мимоволі полюбите їх. Виберіть для себе той вид фізичної діяльності, котрий приносить вам задоволення . Негативні емоції часом зводять ні на що користь від вправ. Чудово, якщо ви знайдете собі компаньйона.

Оптимальну користь приносять чотири – п’ять зайнять в тиждень, хоч би по 20 хвилин. В якості найлегшого, дешевого і доступного вам виду фізичної активності рекомендується ходьба. Вона особливо хороша для людей похилого віку. Почніть з невеликої відстані, нешвидкого темпу. Поступово, з дня на день збільшуйте швидкість і відстань.
Профілактичний і лікувальний фактор.

Якщо у вас хворе серце, гіпертонічна хвороба, зайва вага, діабет чи інше захворювання, то фізичні вправи будуть хорошими ліками. Під контролем вашого лікаря почніть регулярно ними займатися.

Одна 70-річна вдова хворіла атеросклерозом серця. Вона без задухи не могла ступити й кроку. Її лікар використав усі засоби, але стан її не покращувався. Тоді ця жінка попросила у лікаря дозволу трохи позайматися фізичними вправами, на що лікар погодився. Почала вона з прогулянки в 20 кроків по алеї перед своїм будинком. З кожним днем вона збільшувала свою дистанцію. До кінця тижня вона вже проходила трохи більше кілометра. Серце почало битися більш рівномірно, припухлість на ногах почала сходити, дихання вже не було таким важким. Вона дотримувалася дієти з мінімальним вмістом солі і жирних продуктів. В 86 років вона впокоряла пагорби, кожен день одну годину присвячуючи ходьбі. Результати такої програми перевершили усі сподівання.

Дуже корисними для зміцнення серця є катання на лижах, плавання, біг, їзда на велосипеді, спортивна ходьба.
У вашому повсякденні прийміть за правило: більше ходити пішки, ніж їздити на транспорті, підніматися по сходах, а не ліфтом. А якщо ваша робота включає фізичну працю, то це також може входити в програму ваших вправ. Якщо ви нервуєте, напружені, то замість сигарети чи чашки кави, зробіть декілька вправ і прогуляйтесь по вулиці.



СВІЖЕ ПОВІТРЯ - ДИХАННЯ ДЛЯ ЖИТТЯ

«І створив Господь людину з пороху земного. І дихання життя вдихнув у ніздрі її, - і стала людина живою душею.» (Буття, 2:7). Від першого подиху новонародженої дитини і до останньої хвилини, наше життя повністю залежить від дихання, або газообміну, в результаті якого організм насичується киснем і позбавляється від вуглекислого газу. Одним з найважливіших правил при наданні першої медичної допомоги є якомога швидше відновлення активного дихання. При зупинці дихання уже приблизно через 4 хвилини починається незворотній процес ураження мозку.
Процес газообміну складається з вдихання повітря, котре має в своєму складі приблизно 20 % кисню і видихання вуглекислого газу. Дихальні шляхи людини складаються з носа, носоглотки, гортані, трахеї, бронхів і бронхіол, котрі закінчуються альвеолами – маленькими повітряними мішечками ( в загальному їх коло 300 мільйонів); з них кисень попадає безпосередньо в кров. Зелені рослини, що оточують нас, поглинають вуглекислий газ з повітря, вдихаючи його через пори листочків, і видихають в атмосферу кисень, так необхідний для життя людини і тварин. Таким чином,природа забезпечує зовнішній дихальний цикл.

Процес внутрішнього дихання такий: кисень з легень попадає в кров’яне русло, звідки за допомогою переважно червоних кров’яних клітин він переноситься до всіх клітин і тканин організму. В середині клітин розміщені органели, що називаються мітохондріями, вони «спалюють» пальне (їжу) за допомогою кисню (окисника), в результаті чого утворюється енергія, необхідна для функціонування клітин. Цей метаболізм і виробництво енергії супроводжується виділенням вуглекислого газу і води. Воду потім використовує організм, а вуглекислий газ, що виштовхується клітинами, швидко «підхоплює» кров і транспортує його назад до легень, звідки він видихається в атмосферу.
Головним м’язом, що забезпечує процес дихання, є діафрагма – крупна плоска м’язево-фіброзна перегородка, що розділяє грудну і черевну порожнини. Вона діє подібно до помпи. При правильному глибокому вдосі розширюється черевна порожнина і опускається діафрагма, що в свою чергу збільшує об’єм грудної порожнини. Видох, навпаки, являє собою розслаблення черевних м’язів і діафрагми. Спостереження за немовлятами підтверджує, що природнім для людини є черевне дихання, але багато людей забувають про правильне глибоке дихання і дихають поверхнево – грудьми. Тісний одяг стискає грудну клітину, талію і перешкоджає глибокому диханню. Фізичні вправи значно покращують дихання та газообмін.

Глибоке дихання сприяє загальному розслабленню і знімає стресову напругу, але ще більш важливим є його очиcний ефект. При спокійному черевному диханні вдихається і видихається приблизно 500 мл повітря при кожному вдосі-видосі. Життєвий об’єм легень, тобто загальний об’єм повітря, який можна вдихнути і видихнути за один цикл, складає приблизно 4000 мл. За таких умов багаточисленні мікроби, що попадають в легені при кожному вдосі, можуть легко і безперешкодно освоюватися в обширних ділянках легень, що рідко використовуються. Мікробам ніщо так не подобається, як темні, теплі, сирі ділянки, де вони можуть спокійно розмножуватися. Сеанси глибокого дихання по декілька хвилин протягом дня необхідні для того, щоб очистити застояні ділянки легень і тим самим запобігти розвитку захворювання дихальних шляхів.
Небезпечні для людини любого віку гострі респіраторні інфекції являються найбільш розповсюдженою причиною смерті. Респіраторні інфекції частіше всього викликані дією вірусів, бактерій і грибкових інфекцій. Нажаль небезпека захворювання дихальних шляхів цим не обмежується. Тривале забруднення легень різними видами пороху може призвести до їх рубцювання і фіброзу, що в значній мірі ускладнює дихання. Особливо небезпечним є порох, типовий для вугільної і взагалі добувної галузей промисловості. Оскільки не існує ніяких дієвих методів лікування подібних захворювань, робітникам необхідно носити захисні маски-респіратори, що допомагають запобігти забрудненню легень. Проблеми може створювати вдихання речовин, що викликають алергічну реакцію.

В наш час особливо великою загрозою для людини є забруднення атмосфери промисловими викидами і вихлопними газами автотранспорту. Протягом одного дня людина в промисловому місті вдихає в середньому 8000 літрів повітря, що містить 20 мільярдів часточок пилу, бруду, хімічних сполук. Міське повітря надзвичайно забруднене угарним газом і вуглеводнями ( в основному від автомобілів), двоокисом сірки (від спалювання вугілля та іншого пального), різними частинками (як твердими, так і рідкими, що утворюються під час технологічних процесів), оксидом азоту ( від автомобілів і парів енергетичних станцій) і фотохімічними оксидантами. Крім того, при сполученні озону, що утворюється від дії сонячного проміння на кисень, з оксидом азоту в міській атмосфері утворюється смог; він серйозно шкодить здоров’ю людини.
Найбільш значну шкоду здоров’ю (від факторів забруднення навколишнього середовища) наносить тютюнопаління. Нікотин не тільки напряму вражає легені палія, але саме паління є джерелом так званого побічного потоку диму, що попадає в атмосферу і шкодить навколишнім людям. Паління зараз являється однією з найрозповсюдженіших причин різних захворювань, яких могло б і не бути. Воно викликає хронічний бронхіт, емфізему та рак легень, робить людину більш вразливою перед любими респіраторними інфекціями, і також відповідальне за третину усіх випадків серцево-судинних захворювань – однієї з найбiльш розповсюджених причин смертності серед дорослих. Нажаль, кількість людей, котрі палять, в країнах, що розвиваються неухильно росте, в той же час в США та інших розвинутих країнах таких людей стає менше. В значній мірі популярності паління сприяє тютюнова промисловість, що збагачується за рахунок смертельної пристрасті людей до цигарок.
Повітря являється настільки важливим елементом життєдіяльності людини, що організм має декілька механізмів захисту легень. По-перше, волосинки у носі затримують крупні частинки з повітря. Після цього воно вступає в контакт з тканинами, що вистелюють носову порожнину, в результаті чого воно зігрівається і зволожується. Дуже холодне чи дуже сухе повітря шкідливе для легень. В носоглотці і задній частині горла повітря стикається з аденоїдами та мигдалинами, органами імунної системи, котрі ідентифікують віруси та мікроби і починають процес їх знищення. Тканини, що вистелюють дихальні шляхи, також складаються з великої кількості слизових клітин. Слиз потрібен для того, щоб перехоплювати сторонні об’єкти і переносити їх за допомогою ворсинок епітелію респіраторного тракту у зворотньому напрямку по дихальних шляхах. Бронхи також покриті епітелієм з ворсинками і постійно транспортують пил та інші часточки з легень. Найпершими наслідками паління являється паралізація та смерть цього життєво важливого органу (ворсинок епітелію). З їх втратою єдиним захистом, що залишився у людини, є безумовний рефлекс у формі кашлю і чхання. Кашель нагнітає струмінь повітря, що рухається з швидкістю 950 км за годину, він забезпечує видалення шкідливих часточок та слизу з організму по дихальних шляхах.

Проблеми з диханням і газообміном, викликані в тому числі перенаселенням житлових приміщень і поганим їх провітрюванням, сприяє посиленню розмноження мікробів і концентрації їх в дихальних шляхах, що призводить до збільшення ризику інфекційних захворювань. Дуже важливо, щоб у нас завжди було чисте і свіже повітря для дихання. Не менш важливо час від часу очищувати свої легені, наповнюючи їх киснем в процесі глибокого дихання.

Мозок та його нейрони найбільш чутливо реагують на нестачу кисню. Нервова клітина, якщо позбавити її кисню , помирає уже через чотири секунди. На щастя, кисень присутній в крові і тканинах, котрі зберігають контакт з киснем після того, як зупиняється дихання. Так як мозок людини обмежений черепною коробкою, не здатною до розширення, він не може збільшити своє кровопостачання аналогічно тому, як це роблять м’язи та інші органи, тобто за рахунок розширення кровоносних судин. В черепі для такої операції надто мало місця. Кровопостачання мозку може бути збільшено переважно за рахунок збільшення загального кровопостачання усього організму. Найкраще це досягається за допомогою фізичної активності. «Стародавні греки обговорювали наукові та філософські питання на ходу, проходжуючи під кронами дерев разом з учнями, тому, що вірили,що фізичні вправи сприяють покращенню розумової діяльності… Арістотель організував свою перипатетичну (від слова ходити кругом чи прогулюватися) школу в 335 році до н.е. Таку оригінальну назву школа отримала у зв’язку з тим, що вчитель проводив уроки з студентами, прогулюючись по стежках Афінського ліцею. Платон і Сократ практикували такий самий метод викладання.»
Ісус Христос також досить часто вчив своїх учнів під час переходів по землях Палестини. Сучасні дослідження свідчать, що фізичне навантаження і викликане ним постачання мозку киснем значно покращують короткочасну пям’ять і стимулюють здатність швидко мислити.

Якщо ми визнаємо тісний зв’язок між адекватним постачанням мозку киснем і ефективністю розумової діяльності, процес дихання в християнському розумінні набуває ще більшого значення, так як асоціюється з покращенням розумових здібностей. Необхідно потурбуватися про те, щоб наші легені завжди мали достатній приток свіжого повітря, і старатися уникати розповсюджених респіраторних інфекцій. Бог дав людям чисте, незабруднене повітря, насичене киснем, а ми зобов’язані берегти його від забруднення і нести відповідальність за правильне його використання.

Категорія: Моя здорова сім'я | Додав: shepetivka-sda (24.09.2009)
Переглядів: 6158 | Рейтинг: 5.0/1 |
Олег Буркацкий - Жизнь лишь в Тебе

Поддержка сайта
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статус
П`ятниця
29.03.2024
12:10

Логін:
Пароль:
[ Керування профілем ]

Пошук

7 випадкових








Церква живе надією

Приєднуйся

Джерело LightRay Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое. ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU Рейтинг@Mail.ru
Офіційний сайт ШЕПЕТІВКА-АСД © Jesus beside of you 2009-2014